چاپ کتاب "عهد آُسمانی" ویژه عید غدیر

شناسه خبر : 9894

1392/07/18

تعداد بازدید : 1185

چاپ کتاب
سپاس خدایی را که در یکتایی اش بلند مرتبه ودر عین یگانگی به همه موجودات نزدیک است و در سلطنتش شکوهمند و در عزت و ارجمندی اش عظیم است, او باطن ها را می داند و از ضمیرها اگاه است.
   مرکز نشر هاجر (وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران) کتاب عهد آسمانی که شامل خطبه حضرت محمد صلی الله علیه و آله در غدیر خم است را به مرحله چاپ رسانید. این کتاب که توسط موسسه فرهنگی هنری عاشورا تنظیم گردیده شامل اسناد خطبه غدیر به روایت اهل تسنن و تشیع و متن خطبه می باشد.
   آغاز خطبه و ستایش پروردگار: در این خطبه ابتدا پیامبر اعظم صلوات الله علی و آله به سپاس خدا و حمد او می پردازند: سپاس خدایی را که در یکتایی اش بلند مرتبه ودر عین یگانگی به همه موجودات نزدیک است و در سلطنتش شکوهمند و در عزت و ارجمندی اش عظیم است, او باطن ها را می داند و از ضمیرها اگاه است.
  فرمان جانشینی امام علی علیه السلام:در ادامه ایشان به مسئله جانشینی علی علیه السلام می پردازد و نزول آیه غدیر را گوشزد می کند که: خداوند فروده (سوره مائده آیه67) ای پیامبر؛ آنچه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده است را ابلاغ کن, و اگر این کار را نکنی رسالت او را انجام نداده ای و خداوند تو را از مردم حفظ می کند.
منزلت الهی و فضائل امیرالمؤمنین:در ادامه به فضائل الهی امیرالمؤمنین می پردازد و می فرماید: ای مردم، او پیشوایی از جانب خداست و خداوند کسی را که ولایت او را انکار کند هرگز نمی آمرزد و هرگز او را نمی بخشد.
هر که من مولای اویم این علی مولای اوست: در ادامه به جمله معروف: من کنت مولی و فهذا علی مولا اشاره می کند که هر کس من مولا و سرپرست و صاحب اختیار اویم این علی مولی و صاحب اختیار اوست.
حضرت مهدی «عجل الله فرجه الشریف» در بیان نبوی: ای مردم! آگاه باشید آخرین پیشوا و امام از ما قائم مهدی است. بدانید که او انتقام گیرنده از ستمگران است. او برگزیده ومنتخب خداست، او وارث تمامی علوم و مسلط بر آن هاست. اگاه باشید او از پروردگارش خبر می دهد.
آگاه باشید او حجت پاینده الهی که حجتی بعد از او نیست. و حق جز با او نیست.
در ادامه ایشان سفارش درمورد حج و واجبات الهی فرمودند و آنا نرا با نصایح مشفقانه به دعوت به قبول فرمان الهی توصیه کردند.
سپس حضرت در پایان فرمودند: ای مردم! چیزی را بگویید که خدا به خاطر آن سخن از شما خشنود می گردد و اگر شما و تمامی اهل زمین کافر گردید به خدا هیچ ضرری نمی رسد. خداوندا! مؤمنان را بیامرز و بر کافران خشم گیر و الحمدلله رب العالمین.
این کتاب در  55000 نسخه و 204 صفحه خشتی، به زودی و به مناسبت عید سعید غدیر وارد بازار نشر می گردد.