در غرفه نشر هاجر در نمایشگاه کتاب؛

مجموعه ره‌پویان پژوهش رونمایی شد

شناسه خبر : 8741

1392/02/18

تعداد بازدید : 326

مجموعه ره‌پویان پژوهش رونمایی شد
مجموعه 4جلدی ره‌پویان پژوهش که از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به چاپ رسیده است طی مراسمی در غرفه مرکز نشر هاجر در نمایشگاه کتاب رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در این مراسم که با حضور معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران و سیدحسین اسحاقی نویسنده این مجموعه برگزار شد، اسحاقی به ارائه توضیحاتی پیرامون مجموعه ره‌پویان پژوهشی پرداخت.
اسحاقی اظهار داشت: مجموعه ره‌پویان پژوهش برای آشنایی با اصول، مهارت ها، آموزش‌ها و راهبردهای پژوهشی به قلم سیدحسین اسحاقی به چاپ رسیده است.
وی با بیان اینکه از نیازهای ضروری پژوهشگران، آشنایی با رموز پژوهشگری، اسرار نویسندگی، مهارت‌افزایی پژوهش و سرانجام پویایی و تولید علم است، افزود: به منظور پاسخگویی به این نیازها، نشرهاجر اقدام به تهیه و چاپ سلسله مباحث پژوهشی با عنوان کلی ره‌پویان پژوهش کرده است.
وی خاطرنشان کرد: برای نیل به موفقیت در هر زمینه‌ای، نیازمند به مباحث پیش نیازی و اندوخته‌های نظری از جمله مفهوم‌شناسی، مسئله‌شناسی، آشنایی با اهداف و روش‌های آن علم هستیم که این امر در پژوهشگری اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند.
اسحاقی موضوعات محوری این چهار جلد را شامل رموز پژوهشگری (مفهوم‌شناسی، منبع‌یابی و آفرینش اثر پژوهشی، اسرار نویسندگی (نگارش کتاب، مقاله و گزارش تحقیقی)، اصول و مهارت‌های پایان‌نامه نویسی، از آزاد‌اندیشی تا تولید علم (دور اما نزدیک) برشمرد.
وی اضافه کرد: این آموزه‌ها می‌تواند فرایند منطقی، معقول و سازمان‌یافته‌ای را برای آشنایی با پژوهش، نگارش، روشمندی و نهایتاً تولید آثار فاخر به همراه داشته باشد.
وی گفت: مجموعه «ره پویان پژوهش» محققان را با دنیای تحقیق آشنا ساخته است و تغییرات اساسی در تلقی و ادراک، پژوهش و تتبع و کاربست و اجرا ایجاد می‌نماید.
غرفه نشر هاجر در نمایشگاه بین‌اللملی کتاب تهران در سالن شبستان راهروی12 غرفه 2 قرار گرفته است.