نشر هاجر

رونمایی از نخستین سالنامه فاطمی

شناسه خبر : 8636

1392/02/07

تعداد بازدید : 2253

 رونمایی از نخستین سالنامه فاطمی
با هدف نهادینه سازی و ترویج فرهنگ ناب فاطمی(علیهاالسلام) و عطر افشانی روزهای زندگی با نام و یاد حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام)، اولین سالنامه علمی، تحقیقی فاطمی(علیهاالسلام) منتشر شد
نخستین سالنامه فاطمی(علیهاالسلام) توسط مرکز نشر هاجر منتشر شد.
با هدف نهادینه سازی و ترویج فرهنگ ناب فاطمی(علیهاالسلام) و عطر افشانی روزهای زندگی با نام و یاد حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام)، اولین سالنامه علمی، تحقیقی فاطمی(علیهاالسلام) منتشر شد. این سالنامه با بررسی بیش از 300 منبع تشیع و تسنن، در دو بخش سیره جاودانه و سخن حکیمانه برای هر روز بوسیله سید حسین اسحاقی آماده گردیده است.
در بخش سیره جاودانه هر روز به بیان سیره عملی و روایات مستند پیرامون آن حضرت پرداخته و در بخش سخنان حکیمانه به سخنان دُرر بار و گهر بار آن حضرت می پردازد.
گفتنی است که علاوه بر جنبه پژوهشی سالنامه به مناسبت های ویژه، افق شرعی و دانستنی هایی در مورد حضرت زهرا(علیهاالسلام) مانند: زیارت نامه، تعقیبات نماز، حدیث کساء، وصیت نامه، خطبه فدکیه و مانند آن نیز پرداخته شده است.
هرچند که بدرستی نمی توان معرف کسی بود که برای آسمانیان زهراء و برای خداوند راضیه و مرضیه و برای معصومین اسوه و برای شیعیان چراغ هدایت و برای حق جویان نشانه راه بود اما با داشتن این سالنامه برنامه سازان، مبلغان، مدرسان، معلمان، دانشجویان، مربیان و بانوان می توانند کتیبه ای تحقیقی در اختیار داشته باشند. 
افزون بر اینکه بانوان، خانواده ها و دختران فاطمه جو می توانند با همراه داشتن آن در محیط خانه و کار بویژه هنگام تردد، از زوایای مختلف زندگی حضرت صدیقه طاهره (علیهاالسلام) مطلع و برداشت های نظری و عملی داشته باشند. 
برای تهیه و سفارش خرید این سالنامه وزین می توانید با شماره تماس های 02512144400 تماس حاصل فرمایید.