رکوردزنی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

شناسه خبر : 59799

1397/02/24

تعداد بازدید : 62

رکوردزنی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

رکوردزنی نمایشگاه کتاب امسال در فروش

افزایش میزان فروش کتاب در نمایشگاه از خبرهای خوبی است که دل اهالی نشر را شاد خواهد کرد و نمایشگاه سی و یکم از این جهت به یک خاطره خوش بدل شد.

امیرمسعود شهرام نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب امسال این خبر خوش را روز گذشته به اهالی حوزه کتاب داد و آن هم ثبت رکورد 95 میلیاردی فروش کتاب تا پایان روز نهم بوده است.

روز نهم که برای ناشران بسیار مبارک بوده، خود نیز دربردارنده رکورد دیگری است، رقم فروش کتاب در این روز به 17 و نیم میلیارد تومان رسیده است. میزان فروشی که در تمام سال های برگزاری نمایشگاه سابقه نداشته، از این میزان 12 و نیم میلیارد از طریق کارت خوان ها و پنج میلیارد هم به صورت نقدی بوده است.

 

ناشران ایرانی و خارجی حاضر در نمایشگاه

نمایشگاه کتاب امسال میزبان 2450 ناشر از ایران و 132 ناشر از کشورهای خارجی بود. این تعداد نسبت به سال گذشته با افزایش نسبی همراه بوده است، در نمایشگاه سی ام 1678 ناشر در 2260 غرفه جانمایی شده بودند.

در نمایشگاه کتاب امسال با وجود فضای مسقف بیشتری که مصلی در اختیار برگزارکنندگان گذاشته بود بازهم به دلیل گستردگی 75 درصد فضاهای داخی در مکان مسقف جانمایی شدند و بازهم قرعه به نام ناشران دانشگاهی و دیجیتال برای حضور در فضای باز افتاد.

امسال همچنین ۵۱۵ هزار عنوان کتاب از ناشران در نمایشگاه عرضه شد که نسبت به سال گذشته با افزایش قابل قبولی همراه بوده، با این وجود نکته مهم این است که از این تعداد چه میزان به فروش رفته است.