کتاب سفر و گردشگری توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.

شناسه خبر : 55737

1396/11/17

تعداد بازدید : 89

کتاب سفر و گردشگری توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.

کتاب( سفر و گردشگری) توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران شصت و دومین جلد از مجموعه کتاب های آثار قرآنی سرمه سعادت به قلم زهره پیروی منتشر شد.
مخلوقات الهی در سیرو سفر از مکانی به مکان دیگر و از زمانی به زمان دیگر، در جهت کمال حرکت می کنند. قرآن که برای هدایت بشر نازل شده است، در آیه های بسیاری بر سیر و سفر تأکید داشته و در خطاب های مختلف از انسان دعوت می کند به مسافرت و زمین گردی بپردازند.
ضرورت این موضوع از آن جهت نمایان می شود که تأثیر حرکت و سفر در زمین، موجب کمال انسان در جنبه های فردی و اجتماعی می شود. دستیابی به این امر مهم نیازمند رهنمودهایی است که بهترین آن ها را در کتاب هدایت انسان ها، قرآن کریم می توان یافت. قرآن کریم انزوا طلبی و رهبانیت را سرزنش نموده و پیوسته انسان را به سیر و سفر ترغیب می نماید و با آیات بی شماری به طور مستقیم و غیر مستقیم بر این امر تاکید دارد که در بخش های این اثر به طور مبسوط به آن اشاره می گردد.
بسیاری از بزرگان و شعرا سفر را سبب کسب شرافت، برتری میان هم نوعان و ایجاد هویت می دانند و افراد سفر نکرده را خام و بی تجربه می انگارند و معتقدند میان سفر نکردن و کمال انسانی فاصله دور و درازی است.
در دو دهه اخیر گردشگری کانون توجه بسیاری از محققان علوم دینی قرار گرفته است، این امر از آن روست که ایران، کشوری اسلامی و دارای قانونی براساس شرع می باشد.
این اثر فرهنگ سازی و گردشگری را از نگاه منابع دینی که همان قرآن، نهج البلاغه و احادیث است مورد بررسی قرار داده و در این شیوه از روش کتابخانه ای اسنادی با تکیه بر تکنیک های تحلیل محتوا و مصاحبه استفاده شده است.

 این اثر در قطع رقعی با ۱۸۴ صفحه و قیمت ۷۹/۰۰۰ ریال توسط مرکز نشر هاجر منتشر گردید.
علاقمندان جهت تهیه این اثر می توانند با شماره ۳۱۰۱۵-۰۲۵ تماس و یا به آدرس قم، بلوار معلم مجتمع ناشران واحد ۱۱۴ فروشگاه مرکز نشر هاجر مراجعه نمایند.