کتاب جلوه های اخلاقی، تربیتی سوره ص توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.

شناسه خبر : 55638

1396/11/15

تعداد بازدید : 99

کتاب جلوه های اخلاقی، تربیتی سوره ص توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.

کتاب(جلوه های اخلاقی، تربیتی سوره «ص») توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران هفتادمین جلد از مجموعه کتاب های آثار قرآنی سرمه سعادت به قلم فرزانه اخلاقی منتشر شد.
قرآن کریم همان گونه که کتاب دانش و معرفت است، کتاب اخلاق و تربیت نیز هست. این کتاب آسمانی با بیانی بلاغت آمیز به شیوه ی مستقیم و غیر مستقیم مسأله اخلاق و تربیت انسان ها را مورد عنایت قرار داده و در این راستا نکات فراوانی را بیان فرموده است.
یکی از این شیوه ها نقل داستان پیامبران پیشین است که در سوره های متعددی مطرح شده است. سوره مبارکه«ص» یکی از این سوره هاست که مشتمل بر داستان تعدادی از پیامبران الهی است به عنوان الگویی به پیامبر اسلام و مؤمنان ارائه شده است و از این رهگذر آن ها را در برابر لجاجت کفار و اهانت دشمنان دعوت به صبر می کند. با تشریح مسأله ی تحمل سختی ها و بردباری آن پیامبر بزرگ، پیامبر اسلام و مؤمنان را تسلی خاطر می دهد.
در این اثر سعی بر این است که ابتدا آموز های اخلاقی موجود در آیات و داستان های این سوره مبارکه در دو حوزه ی اخلاق فردی و اجتماعی ریشه یابی شود و ثمرات سودمند اخلاق حسنه و پیامدهای زیان بار اخلاق رذیله مورد بحث و بررسی قرار گیرد، آن گاه شیوه های تربیتی موجود در داستان های پیامبران ارائه گردیده و مورد تحلیل واقع شود، و در پایان به نکات ادبی و بلاغی آیات و وجوه هنری داستان ها اشاره شود و ضمن ارائه ی آرایه های بیانی و بدیعی موجود، به مباحث جمال شناسی داستان های این سوره مبارکه پرداخته شده است.
 این اثر در قطع رقعی با ۲۴۰ صفحه و قیمت ۱۰۰/۰۰۰ ریال توسط مرکز نشر هاجر منتشر گردید.
علاقمندان جهت تهیه این اثر می توانند با شماره ۳۱۰۱۵-۰۲۵ تماس و یا به آدرس قم، بلوار معلم مجتمع ناشران واحد ۱۱۴ فروشگاه مرکز نشر هاجر مراجعه نمایند.