کتاب کارگاه ترجمه متون دینی توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.

شناسه خبر : 55498

1396/11/12

تعداد بازدید : 778

 کتاب (کارگاه ترجمه متون دینی) توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کتاب کارگاه ترجمه متون دینی به قلم سید علاءنقی زاده و رقیه رستم پور ملکی از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شد.
ترجمه متون عربی، به ویژه متون دینی، به دلیل پیچیدگی و ابهام برخی جملات، برای دانش پژوهان مشکل است. لذا می توان درک این متون را عاملی اساسی در ترجمه آنها دانست. موضوعی که اداره کل برنامه ریزی و تدوین متون تحصیلی حوزه علمیه را بر آن داشت تا از طریق تدوین کتاب آموزشی، طلاب را یاری کند که به جای مراجعه به ترجمه کتب درسی، با تقویت مهارت آنان در ترجمه، درک و دریافت آنها را از متون دینی ارتقا دهد.
دانش پژوه برای اینکه دریافتی بهتر از متون مطالعه و تحقیق خود داشته باشد، باید علاوه برآشنایی با معنای دقیق واژگان، بتواند معادل یابی درستی از آنها داشته باشد. لذا در این کتاب، ضمن پرداختن به ترجمه متون دینی، تلاش شده تا با ایجاد تمرین های هدفمند و ارائه کارگاه های تطبیقی، دانش پژوه، گام به گام به سوی درک و فهم صحیح مطالب رهنمون شود.
در این اثر که از سوی مرکز نشر هاجر به چاپ رسیده است تلاش شد تا میان سر فصل های کتاب و مطالب کتاب نحوی، نوعی پیوستگی و انسجام وجود داشته باشد. بر این اساس هدف کتاب حاضر، تعلیم نحوه ترجمه مهم ترین مباحث نحوی و تطبیق آن در متون گوناگون است.
این اثر در ۳۰درس تنظیم گردیده است. و در قطع وزیری با ۱۴۴ صفحه در زمستان ۹۶ در تیراژ ۳۵۰۰ با قیمت ۷۵/۰۰۰ ریال می باشد.
علاقمندان جهت تهیه این اثر می توانند با شماره تلفن ۳۱۰۱۵-۰۲۵ تماس و یا به آدرس قم، بلوار معلم مجتمع ناشران واحد ۱۱۴ فروشگاه مرکز نشر هاجر مراجعه نمایند.