کتاب (عقاید توصیفی ۲) توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.

شناسه خبر : 55241

1396/11/05

تعداد بازدید : 135

کتاب (عقاید توصیفی ۲) توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.

کتاب (عقاید توصیفی ۲) توسط مرکز نشر هاجر به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کتاب عقاید توصیفی به قلم روح الله بهشتی پور به چاپ رسید.
تمدن های بشری تا به امروز تلاش نموده اند با به کار گیری و جایگزینی عناصر دیگری، ضرورت مراجعه ی به نبوت و امامت الهی را از دید عموم، پنهان نمایند.از این رو به ویژه تمدن مدرن، سعی نموده با تصرف تمامی شئونات امام معصوم عرصه نیازمندی و ضرورت حضور و مراجعه به ایشان را در فضای عمومی کاملا از میان بردارد و خود در قامت پیامبر و امام ظاهر گردد. با این همه بر افراد آگاه پوشیده نیست که این ادعای پیامبری از دیدگاه تحلیل گران تیز بین غربی ادعایی شکست خورده است ولی با این همه همچنان در بشر خسته و از پای افتاده ی امروز حال اضطرار مراجعه به امام و منجی موعود دیده نمی شود.
بر این اساس تلاش شده تا کتابی تدوین گردد و حتی المقدور توصیفی باشد.
این اثر در دوبخش کلی ترتیب یافته است: بخش نخست به پیامبر شناسی پرداخته شده است. در این بخش پس ازمفهموم شناسی نبوت و پیامبری به نبوت عامه و نبوت خاصه پرداخته شده است.
بخش دوم نیز به امام شناسی پرداخت شده است. در این بخش در دو فصل کلی به امامت عامه و خاصه پرداخته شده است.
علاقمندان جهت تهیه این اثر می توانند با شماره ۳۱۰۱۵-۰۲۵ تماس و یا به آدرس قم، بلوار معلم مجتمع ناشران واحد ۱۱۴ فروشگاه مرکز نشر هاجر مراجعه نمایند.