کتاب آیه های سعادت (وصیت امام علی علیه السلام) به امام حسن (علیه السلام) از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شد.

شناسه خبر : 54645

1396/10/20

تعداد بازدید : 119

کتاب آیه های  سعادت (وصیت امام علی علیه السلام)  به امام حسن (علیه السلام) از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر این اثر توسط موسسه فرهنگی عاشورا تهیه و تنظیم گردیده است و توسط مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به چاپ رسید.

برای اینکه سرمایه حقیقی انسان به مقصد اخروی او برسد و در عین حال زندگی سعادتمندانه ای را در دنیا پشت سر بگذارد باید از طوفان های پیش رو  و دام دشمن خویش آگاه باشد و به آگاهی و اطلاعات کافی دست یافته باشد.

یکی از این گنجینه های بی قیمتِ گنجینه های الهی؛ نامه سرور اهل ایمان و مولای موحدان حضرت امیر المومنین علی به فرزند ارجمندشان است که به زحمت بزرگان به دست ما رسیده است.

قطعا در بررسی هر کلامی نخست توجه هر محققی معطوف به گوینده ی آن می شود. کلامی مورد بحث ماست که گوینده ی آن را چنین می شناسیم: او بزرگواری است که باب علم  برترین آفریدگان و دروازه دانش خاتم پیغمبران است . همان گرامی که رسول خدا هزار باب از علم بر او گشود از هر دری هزار باب دیگر و باز هزار در دانش از هر یک از آن گشوده می شود. امام و پیشوایی که بارها از او شنیدند که می فرمود: هر چه می خواهید از من بپرسید تا به شما خبر دهم و یا می فرمود: از من بپرسید پیش از آن که دیگر مرا نیابید. چرا که من به راه های آسمان از زمین آگاه ترم.

در قسمتی از این اثر به امام حسن مجتبی علیه السلام می فرمایند: و تو را پاره تن خود یافتم بلکه همه وجود خود شناختم، چنان که اگر آسیبی به تو رسد، به من رسیده و اگر مرگ تو را  دریابد، رگ حیات مرا بریده پس کار تو را چون کار خود پنداشتم و این نامه را برای تو نگاشتم تا برای تو پشتوانه ای باشد، خواه من زنده و در کنارت باشم و یا بمیرم و نباشم.

کتاب آیه های سعادن در 132 صفحه در قالب خشتی با تیراژ 1000 نسخه و قیمت 200/000 ریال در زمستان 96 منتشر گردید.

علاقمندان به این اثر میتوانند جهت تهیه کتاب با شماره تلفن 37842543و31015-025 تماس و یا به نشانی قم بلوار معلم مجتمع ناشران واحد 114 فروشگاه مرکز نشر هاجر مراجعه نمایند.