جمشیدی: پژوهش در حوزه‌های علمیه خواهران فرهنگ عمومی شده است

شناسه خبر : 53882

1396/10/07

تعداد بازدید : 68

به گزارش مرکز نشر هاجر ـ مدیر حوزه علمیه خواهران پیش از ظهر امروز - پنجشنبه 7 دی ماه - در مراسم اختتامیه جشنواره علامه حلی که در تالار قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به رشد قابل توجه به پژوهش در حوزه های علمیه خواهران اظهار کرد: طی سال های اخیر شاهد گسترش پژوهشگری در میان خواهران طلبه بودیم، البته موفقیت های حوزه های علمیه خواهران انعکاسی از ظرفیت های حوزه های علمیه برادران است.

«حجت الاسلام جمشیدی» ادامه داد: فرهنگ پژوهش در حوزه های علمیه خواهران فرهنگ عمومی شده است، پنج سال برای فرهنگ سازی در این زمینه در حوزه های علمیه خواهران تلاش شد و به دنبال تحقق شعار هر طلبه یک پژوهشگر در این عرصه هستیم.

مدیر حوزه های علمیه خواهران افزود: آمار مشارکت طلاب خواهر در 9 دوره جشنواره علامه حلی امیدوار کننده است، در تمامی استان ها به جز استان های قم و مرکزی، مشارکت طلاب خواهر در جشنواره های استانی علامه حلی بیشتر از مشارکت طلاب برادر بوده است.

«جمشیدی» ترویج فرهنگ پژوهش جمعی را دغدغه اساتید حوزه دانست و تصریح کرد: اکنون 700 هسته پژوهشی در میان فارغ التحصیلان حوزه های علمیه خواهران وجود دارد و 370 هسته پژوهشی مربوط به خود اساتید است.

وی ادامه داد: جشنواره رشد در حوزه های علمیه خواهران با موضوع پژوهش های گروهی است و تاکنون در طول 6 دوره این جشنواره، 30 هزار اثر ارائه شده است، به تدریج فرهنگ کار جمعی در حوزه های علمیه خواهران در حال گسترش است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران افزود: 2578 نشست علمی در این حوزه ها برگزار شده است و 394 کانون پژوهشی در حوزه های علمیه خواهران وجود دارد که پژوهش جمعی را ترویج می کنند.

«جمشیدی» در خصوص ظرفیت حوزه های علمیه خواهران اظهار کرد: این حوزه ها ظرفیت زیادی دارند و می توانیم از ظرفیت های حوزه های علمیه خواهران در بخش های مختلفی استفاده کنیم.
وی ادامه داد: اکنون به همت طلاب و اساتید حوزه های علمیه خواهران، انحصار تولید علم در حوزه های بزرگ شکسته شده است و حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور به کانون های تولید علم تبدیل شده اند.

مدیر حوزه های علمیه خوهران در پایان خاطرنشان کرد: در دنیای امروز با هجوم انواع شبهات مواجه هستیم و حوزه ها باید پاسخگوی نیازها باشند، اکنون 10 هزار طلبه خواهر به تولید علم دینی در فضای مجازی می پردازند و این فضا بستری برای انتقال مطالب دینی به سراسر جهان است.