تفاهم نامه ی همکاری مرکز نشر هاجر با مدیریت استان البرز

شناسه خبر : 27993

1395/03/13

تعداد بازدید : 1509

تفاهم نامه ی همکاری مرکز نشر هاجر  با مدیریت استان البرز
تفاهم نامه ی همکاری با یکی از مدیریت های استانی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور

مرکز نشر هاجر برای نخستین بار تفاهم نامه­­ ی همکاری با یکی از مدیریت های استانی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور منعقد کرد.

این تفاهم نامه که در تاریخ 12 خرداد 95  با مدیریت استان البرز منعقد گردید در راستای حمایت از نشر آثار و عرضه­ ی توانمندی های علمی- پژوهشی طلاب خواهر این استان است.

 عبداللهی مدیر عامل مرکز نشر هاجر در هنگام امضای قرار داد گفت: وقتی طلبه یک کار فاخری انجام می دهد و ما بتوانیم این اثر را چاپ و در جامعه توزیع کنیم. این طلبه  مانند یک معلم به صورت غیر حضوری عده ای را تحت تعلیم خودش قرار می دهد و مقام معلمی را محقق می کند. از طرفی با حمایت از نشر آثار طلاب جوان به آنها انگیزه می دهیم و به آنها مطلع نوشتار و تالیف گری را منتقل می کنیم و طبیعتا در مقام ارزیابی خواننده نقاط ضعف هم گرفته می شود و از یک رفتار ابتدایی و آماتوری به یک رفتار مهارتی تبدیل می شود.

عبداللهی افزود: تقویت بنیه ی دینی جامعه یعنی حاکمیت خدا در زمین. آنچه ما در آموزه های قرآن و سنت داریم این ها همه تحت منشورات دینی منتشر می شود و بنیه دینی جامع را تقویت می کند و فطرت معنوی مردم را تحریک می کند البته ما اهداف بلندتری داریم که این منشورات گوشه ای از این اهداف را تامین می کند.

حجت الاسلام بنی احمدی مدیر استان البرز هم گفت:

نشر معارف قرآن و اهلبیت می تواند در قالب های مختلفی باشد. یکی از آن غالب ها مکتوباتی است که از طلاب داریم. از آنجا که طلبه ها پایان نامه و تحقیقات پایانی دارند این ها در جلسات شورای پایان نامه ها مطرح می شود و موضوعاتی که بروز و مسئله محور هست می تواند در اولویت چاپ قرار گیرند. حوزه علمیه اگر بخواهد آن پویایی را داشته باشد باید بتواند باری از دوش جامعه بردارد و مشکلی را حل کند، یعنی  مکتوبات طلاب در جامعه نشر یابد  تا دیگران از آنها استفاده کنند.