چاپ شانزدهم کتاب درسنامه علم اخلاق

درسنامه علم اخلاق به چاپ 16 رسید

شناسه خبر : 21196

1394/08/16

تعداد بازدید : 1870

درسنامه علم اخلاق به چاپ 16 رسید
جلد اول کتاب درسنامه علم اخلاق به چاپ شانزدهم و جلد دوم این اثر که از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شده است به چاپ پانزدهم رسید.

درسنامه علم اخلاق به چاپ 16 رسید      

جلد اول کتاب درسنامه علم اخلاق به چاپ شانزدهم و جلد دوم این اثر که از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شده است به چاپ پانزدهم رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران این کتاب که از سوی محمدرضا جباران تالیف شده است به بحث پیرامون علم اخلاق می‌پردازد

این کتاب گزارشی است از علم اخلاق که در دو جلد تنظیم شده است. جلد اول به بحث از عبادات و عادات و جلد دوم به بیان منجیات و مهلکات اختصاص یافته است.

در مقدمه این اثر آمده است: علم اخلاق از والاترین دانش هاست، چرا که موضوعش انسان و هدفش آراستن او به صفات برگزیده و رفتار پسندیده است.

نویسنده در قسمت دیگری از مقدمه خود آورده است: یکی از شیوه‌های متداول در تدوین علم اخلاق، توجه مستقیم به صفات و افعال انسان است. در این روش تمام کردارهای انسان به دو قسم عبادات و عادات و همه صفات به دو قسم منجیات و مهلکات تقسیم می شوند و در چهار بخش مستقل مورد بحث قرار می گیرند.

جلد اول این کتاب که در 264 صفحه عرضه شده است، شامل دوفصل با عناوین عبادات ،آداب و حقوق است. جلد دوم این اثر نیز دو فصل دارد که عناوین آنها موانع رشد و عوامل رشد است.

در قسمتی از متن کتاب در توضیح نیت آمده است: نیت روح و اساس عبادت است .با نیت است که عبادت از عادت جدا می شود و عبادتی که بدون نیت صحیح انجام می شود ، عبادت شمرده نمی شود و در جهان آخرت پاداش داه نمی شود . عمل بدون نیت صادقانه ، ریا و تکلیف است که نه تنها سبب نزدیکی به خدا نمی شود بلکه غضب او را هم بر می انگیزد.

چاپ شانزدهم جلد اول کتاب درسنامه علم اخلاق با شمارگان 1000 به قیمت 87000 ریال و چاپ پانزدهم جلد دوم  با شمارگان 1000 به قیمت 105000ریال عرضه شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 02537842543 تماس برقرار و یا به آدرس قم بلوار معلم مجتمع ناشران طبقه 1 واحد 114 مراجعه کنند.