مدیر پشتیبانی پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران:

آثار پژوهشی برتر حوزه‌های علمیه خواهران منتشر می‌شود

شناسه خبر : 15082

1393/09/04

تعداد بازدید : 538

آثار پژوهشی برتر حوزه‌های علمیه خواهران منتشر می‌شود
مدیر پشتیبانی پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: پایان‌نامه‌ها و آثار پژوهشی برتر طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه خواهران چاپ و منتشر می‌شود.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران سیدحسین اسحاقی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه میان معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران و مرکز نشر هاجر اضافه کرد: چاپ و نشر آثار برگزیده طلاب خواهر و اساتید حوزه‌های علمیه خواهران و عرضه آثار به جامعه علمی،‌ از مهم‌ترین برنامه‌های عملیاتی این تفاهم‌نامه است.
وی اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه همچنین مقرر شد از ظرفیت‌ها، امکانات و خدمات علمی – پژوهشی طرفین در جهت حمایت از توانمندی‌های علمی طلاب خواهر استفاده شود.
مدیر پشتیبانی پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به تولید آثار فاخر علمی – پژوهشی از سوی بانوان طلبه یادآور شد: هر سال شاهد درخشش بانوان طلبه در جشنواره‌های پژوهشی از جمله جشنواره علامه حلی هستیم.
وی با اشاره به اینکه بانوان طلبه در پایان مقطع‌های تحصیلی موظف به ارائه اثری پژوهشی به عنوان تحقیق پایانی یا پایان‌نامه هستند، ادامه داد: با توجه به آموزش پژوهش به بانوان طلبه در طول تحصیل و اهتمام طلاب به امر پژوهش، بسیاری از این آثار قابلیت نشر در جامعه علمی را دارا هستند.
اسحاقی با اشاره به تولید آثار پژوهشی از سوی اساتید حوزه‌های علمیه خواهران گفت: بسیاری از این آثار نیز قابلیت آن را دارند که به عنوان تولیدات علمی حوزوی در اختیار عموم قرار گیرند و امضای تفاهم‌نامه،‌ زمینه‌ساز این امر است.