تازه های نشر هاجر - 94

شناسه نوشته : 14838

1394/02/30

تعداد بازدید : 1907

 
ره توشه تبلیغ 1 : سریر سخن
 اصول دین برای همه
 
 
بایستگی تبلیغ دینی درباره زیر ساخت‌های اندیشه ، تامین نیازهای اجتماعی و زدودن پیرایه‌های موهوم از ساحت قدسی دین و فرهنگ ملی ، نیاز به مبلغانی کارآمد و توانمند دارد.در این میان نقش مبلغان خواهر در رسانش پیام و پراکندن عطر و بوی دل انگیز مباحث قرآنی ، حدیثی ، فقهی و کلامی در جامعه دینی بی بدیل است. نشر هاجر در راستای ابلاغ پیام‌های دینی ، این مجموعه را با عنوان «سریر سخن» فرادید بانوان قرار داده است تا دستمایه‌ای باشد برای انجام رسالت‌ها ئ دریچه‌ای برای کندوکاو عالمانه بانوان در تحقیق و تولید مجلدات بعدی.
این کتاب در پنج بخش خداشناسی ، عدل سناسی ، نبوت و پیامبر شناسی ، امامت و امام شناسی و معادشناسی به رشته تحریر در آمده است که هر یک از این بخش‌‌‌ها در چندین فصل که مفاهیم ، راههای شناخت ، انواع ، دلایل و آثار هر یک بر زندگی انسان از جمله سر فصل‌های آن می‌باشدتشریح گردیده است .
کتاب «سریر سخن1 - اصول دین برای همه» توسط مرکز نشر هاجر و به قلم آقایان علی باقر شیخانی و سید حسین اسحاقی در 502 صفحه و تیراژ 2000 نسخه با قیمت 200000 ریال منتشر گردیده است.
 
 
 
 
 
ره توشه تبلیغ 2 : سریر سخن
اخلاق برای همه
 
 
پس از انتشار جلد اول از مجموعه سه جلدی ره توشه تبلیغی بانوان با نام "سریر سخن" ، ره توشه 2 نیز با عنایات حق تعالی وبا کوشش جمعی همراهان منتشر گردید.
این کتاب در شش بخش با موضوع اخلاق نگاشته شده است .  مفاهیم و تعاریف اخلاق ، آداب و اخلاق بندگی ، خانوادگی ، عمومی ، اقتصادی و همچنین آداب و اخلاق علم آموزی از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب می‌باشد.
کتاب «سریر سخن2 –اخلاق برای همه» توسط مرکز نشر هاجر و به قلم آقایان علی باقر شیخانی و سید حسین اسحاقی در 336 صفحه و تیراژ 2000 نسخه با قیمت 140000 ریال منتشر شده است.
 
 
 
 
 
ره توشه تبلیغ 3 : سریر سخن
مشارکت همگانی در فعالیت‌های سیاسی - اجتماعی
 
 
بدنبال انتشار جلد اول ودوم از  مجموعه سه جلدی ره توشه تبلیغی بانوان با نام "سریر سخن" ، ره توشه 3 نیز به لطف خداوند مهربان وبا اهتمام جمعی همراهان جامه نشر برتن کرد.
این کتاب در پنج بخش که شامل گستره و انواع آزادی در اسلام ، بایسته‌ها در حکومت اسلامی ، حقوق اجتماعی زنان ، فمینیسم و آسیب‌های فرارو ، حجاب و عفاف زنان آسیب‌ها و راه‌های برون رفت می‌باشد تالیف گردیده است که هر کدام از این بخش‌ها در چندین فصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
کتاب «سریر سخن3 - مشارکت همگانی در فعالیت‌های سیاسی - اجتماعی» توسط مرکز نشر هاجر و به قلم آقایان علی باقر شیخانی و سید حسین اسحاقی در 376 صفحه و تیراژ 2000 نسخه با قیمت 155000 ریال منتشر گردیده است.
 
 
 
 
 
انسان برای زندگی بهتر 5
 
 
پیرو چاپ کتاب‌های انسان برای زندگی بهتر که جلد اول آن در سال 1388 با هدف توسعه مفاهیم دینی در زندگی با گفتمان روز جوانان منتشر گردیده کتاب «انسان برای زندگی بهتر5» با محتوای مفاهیم دینی مربوط به بانوان در زندگی مشترک زناشویی به صورت متن ادبی فارسی گردآوری شده است.
کتاب « انسان برای زندگی بهتر5» توسط مرکز نشر هاجر و به قلم سرکار خانم صابره وفایی زاده و جناب آقای محمد استادجعفری در 72 صفحه و تیراژ 4000 نسخه با قیمت 18000 ریال منتشر گردیده است.