تازه های نشر هاجر- سال93

شناسه نوشته : 10026

1393/02/11

تعداد بازدید : 2403

نقش فرهنگ در مقاوم سازی اقتصاد
 
رابطه فرهنگ و توسعه و پیشرفت، حاصل یک نگرش خاص به عالم است و بدون ایجاد این نگرش سوگیری و جهت گیری توسعه اقتصادی نامناسب خواهد بود.
در اقتصاد اسلامی، فرهنگ و پایبندی به ارزش های آن جایگاه ممتازی دارد. فرهنگ اقتصاد به هوا در تار و پود اقتصاد اسلامی تنیده شده و آن را از مادی گرایی صرف و سودآوری محض خارج می سازد. درراستای تبیین اقتصاد مقاومتی مبتنی بر فرهنگ اسلامینیاز به بازتعریف فرهنگ و توسعه فرهنگی از یک سو و رشد و توسعه اقتصادی از دگر سو و همچنین تأثیر فرهنگ در اقتصاد مقاومتی می باشد. بر این اساس پس از مفهوم شناسی ابتدا توسعه فرهنگی، سپس توسعه اقتصادی و آنگاه رابطه فرهنگ و اقتصاد و چگونگی پویایی و بالندگی اقتصاد مقاومتی در بستر فرهنگ دینی مورد توجه قرار گرفته است. البته در این راستا به نقش پر رنگ مردم و دولت اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز دریچه ای گشوده شده است.
امید که در پرتو مهندسی فرهنگی در اقتصاد مقاومتی، شاهد اقتدار فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، علمی و... مکتب تشیع بوده و الگویی نمادین برای تأسی همه امت هایی باشد که در پی رهایی از سلطه اقتصادی، فرهنگی مستکبران عالم اند.
کتاب "نقش فرهنگ در مقاوم سازی اقتصاد " توسط انتشارات "مرکز نشرهاجر" و به قلم دکترسیدحسین اسحاقی در 276 صفحه و تیراز 2000 نسخه و با قیمت 78000 ریال در نمایشگاه تهران در معرض علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
 
 
مولفه های مدیریت جهادی
(صمیمانه با مدیران جهادی)
 
مدیریت جهادی پیشینه ای به درازای انقلاب اسلامی دارد و در فرازهایی از دوران دفاع مقدس و خصوصاً نهاد جهاد سازندگی ظهور و بروز یافته است. مدیریت جهادی در واقع سبکی برخاسته از تفکر بومی و متناسب با مقتضیات فرهنگی و اجتماعی ماست. از ویژگی های این مدیریت خدمت با نیت الهی ، خستگی ناپذیر، استقامت در کار، انعطاف پذیری، سرعت عمل، ابتکار و خلاقیت، مدیرپروری، شجاعت  مسئولیت پذیری همراه با اخلاص و فروتنی است.
در این اثر ابتدا به رابطه متقابل معنویت گرایی و مدیریت جهادی پرداخته شده و سپس شاخصه ها و مولفه های مدیریت جهادی در حوزه تمایلات و گرایش ها، حوزه افکار و ذهنیات و حوزه رفتار و عینیات در بیش از 120 شاخصه ارایه شده است. این شاخصه ها می توانند شاکله مدیریت جهادی را شکل داده و خط مشی نگرشی، بینشی و رفتاری مدیران را مشخص نماید.
با آراستگی به این مولفه ها و ایده مترقی و کارگشایانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در کوتاهترین زمان ممکن میسور خواهد شد.
کتاب "مؤلفه های مدیریت جهادی " توسط انتشارات "مرکز نشرهاجر" و به قلم دکترسیدحسین اسحاقی در 184 صفحه و تیراز 2000 نسخه و با قیمت 54000 ریال در نمایشگاه تهران در معرض علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
 
 
فرزندان شیطان
شیطان پرستی در بوته نقد و نظر
 
آنچه در این نوشتار می آید، ماهیت شناسی، خاستگاه و دیرینه شناسی شیطان پرستی، آشنایی با معماران این تفکر، نمادها، ابزارهای جاذب و نقد رویکردها و عملکردهای شیطان پرستان است.
در جریان شناسی این فرقه، پس از آن که شیطان در قاموس عرف و دین واکاوی شده، به دیرینه شناسی و پیشینه شیطان پرستی توجه شده، آنگاه گذری بر شیطان پرستی در ایران صورت گرفته و دریچه ای به سوی آشنایی با معماران شیطان پرستی گشوده شده و مهمترن ابزارها و نمادهای این فرقه بویزه موسیقی و نمادهای نهادینه شده انان معرفی و بازنمایی شده است.
امید می رود که جریان شناسی و پی آورهای آن، از نگاه تیزبین جوانان شیعی، اهداف، ابزارها و عملکرد آنان مغفول نمانده و با عطف توجه به عوامل و زمینه های ترویج شیطان گرایی و چگونگی مواجهه با آن در مهار و رخنه آن در جامعه اسلامی کوشا باشند.
کتاب "فرزندان شیطان " توسط انتشارات "مرکز نشرهاجر" و به تحقیق و قلم دکترسیدحسین اسحاقی در 272 صفحه و تیراز 2000 نسخه و با قیمت 65000 ریال در نمایشگاه تهران در معرض علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
 
 
 
پیامک مهدوی
در آدینه های صبوری، هزاران هزار دل مشتاق و منتظران بیدار در عشق و محبت مولا و مقتدای خود آرام و قرار ندارند و مژده آمدن آن موعود خوبان بر صحیفه تلفن همراهشان نقش می بندد و با ضرباهنگ وصال، امید وصال را از طریق این پیامک ها به یکدیگر منتقل می نمایند.
 در تأمین محتوای این پیام ها، «پیامک مهدوی(عج)» ره توشه عاشقان و منتظران یوسف زهرا -علیهاسلام- گردیده تا در آدینه های صبوری، دل و جانشان را با اشعار مهدوی عطر آگین سازند، «پروا» پیشه خود سازند تا مولایشان «پر» وا کند، می ایستند تا امامشان بیاید. بیاید تا بهار حقیقی را شکوفایی گل نرگس بیازمایند.
کتاب "پیامک های مهدوی " توسط انتشارات "مرکز نشرهاجر" و به قلم مریم گلی پور در 72 صفحه و تیراز 1000 نسخه و با قیمت 18000 ریال در نمایشگاه تهران در معرض علاقه مندان قرار خواهد گرفت. 
 
انسان برای زندگی بهتر4
در این کتاب به طرح مباحثی پیرامون ازدواج پرداخته شده و سعی دارد با قلمی روان و نگاهی جدید به صحنه ازدواج و زندگی مجردی و تأهل ورود پیدا نماید.
نویسنده این کتاب که به استناد روایات و احادیث، مطالب خود را به قلم تحریر درآورده تلاش کرده است تا با توجه به مشکلات و پاشنه آشیل جوانان و زندگی اجتماعی آنان با استناد به روایات از ائمه اطهار (علیهم اسلام) به رفع این مشکلات کمک نماید.
کتاب "انسان برای زندگی بهتر4 " توسط انتشارات "مرکز نشرهاجر" و به قلم صابره وفایی زاده و بازنگری محمد استاد جعفری در 84 صفحه و تیراز 4000 نسخه در نمایشگاه تهران در معرض علاقه مندان قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است که این کتاب مانند هر 3 مجموعه قبلی خود به عنوان کتاب مسابقه امسال مرکز نشرهاجر در نمایشگاه نیز در نظر گرفته شده است.